Jdi na obsah Jdi na menu
 


NEMOCI V MŠ

Které nejčastější nemoci je povinen zákonný zástupce hlásit MŠ:
– plané neštovice – spálu – 5. a 6. nemoc – impetigo – průjmovitá onemocnění – salmonela – mononukleózu – hepatitidu (žloutenku)
Kdy dítě do školky nevodit?
– při zvýšené teplotě, a to i pokud mělo teplotu den před nástupem – pokud má rýmu virovou či bakteriální (jak „bílou“ tak i „zelenou“), a to až do úplného vyléčení – pokud má dítě intenzivní kašel – s infekčním onemocněním – pokud dítě zvrací a má průjem, a to i pokud šlo o den před nástupem – pokud užívá antibiotika anebo je v rekonvalescenci (1. týden po doužívání) – pokud má parazitární onemocnění (vši aj.) – s infekčním zánětem spojivek, až to úplného vyléčení
Mateřská škola má dle školského zákona 561/2004 Sb. povinnost zajistit bezpečnost a ochranu zdraví dětí při vzdělávání, tzn. má povinnost ochránit děti v mateřské škole před kontaktem s dítětem, které má zjevné příznaky přenosné nemoci.
Dle zákona č.89/2012 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdějších předpisů, je každý povinen počínat si tak, aby nedocházelo ke škodám na zdraví, z toho tedy vyplývá, že MŠ má nejen právo, ale také povinnost odmítnout nástup dítěte do školy, pokud jeví zřejmé příznaky přenosné nemoci, a že na straně zákonného zástupce je povinnost dítě v tomto stavu do MŠ nevodit.
Vážení rodiče, níže můžete naleznout zajímavé odkazy týkající se prevence nemocí a další zajímavé informace.
Odkazy:

Nemoci v MŠ.pdf